Soğuk lipoliz ile karın, karın yan yağları, kalça, bacak, basen, bel, kol, diz üstü ve diz iç kısmı gibi lokal kilo probleminin olabileceği bölgeler tedavi edilebilmektedir. Genellikle 1 seanslık uygulamanın yeterli olduğu soğuk lipoliz uygulamalarında, birden çok bölge de kilo problemi var ise 2 ya da 3 seanslık uygulamalar gerekebilir. Seans aralıkları 4 – 6 haftadır. Kaç seansa ihtiyacınız olduğuna doktorumuz veya uzmanımız vücudunuzun yağ depoladığı alana bakarak ya da kaç bölgede bu uygulamaya ihtiyacınız olduğunu belirleyerek karar verecektir. Önerilen tedavi süresi 40 – 60 dakikadır. Uygulamadan sonraki 15 gün içinde sonuçlar belli olmaya başlar. Donarak işlevini kaybeden yağ hücreleri vücuttan doğal şekilde atılır.İstenilen maksimum sonuçlara ise tedaviden sonraki 90 gün içinde kavuşulur.

Soğuk Lipoliz uygulaması esnasında yağ dokusunun yoğun olduğu bölge lokal olarak dondurulur. Bu da panniculitis ve adipocyte apoptosis(yağ hücresi) de ki yağ hücrelerinin ölümüne neden olur. Başlıkların her ikisinde de olan vakum sistemi ile dokunun vakumlanarak o bölgede ki kan akışının arttırılması amaçlanır. Bu sırada da ‘dondurucu’ etki ile bölgede değişim başlar. Adipose /yağ dokusu başlık içindeki soğutucu tabakalara temas eder ve bölgeyi istenilen -8 dereceye kadar soğutur. 1 seansta aynı anda iki bölge tedavi edilir. Bilimsel çalışmaların sonucuna göre uygulama sonrasında yağ kalınlığında % 25-40 azalma sağlanmaktadır.

Uygulamalar sırasında vücuttaki istenmeyen fazla yağ dokusu kontrollü soğutma ile dondurulurken , cildin elastikiyeti ve collagen yapısı bozulmaz. Dondurularak öldürülen yağ hücreleri de vücuttan doğal bir şekilde, lenf dolaşımı yoluyla atılır. Uygulama tamamen non-invasive, cerrahi olmayan bir prosedürdür. İğne, neşter kullanılmaz. Anestezi, ağrı kesici gerektirmez. İşlem sırasında acı hissedilmez. Uygulama sırasında vakumdan kaynaklanan hafif bir basınçla beraber lokalize soğuk hissedilir. Ancak bu his kısa sürelidir. Tamamen acısız ve yan etkisiz olan işlemden hemen sonra günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz.

Özel bir diyet ya da egzersize ihtiyaç yoktur. Sağlıklı ve düşük kalorili bir beslenme şekli tercih edilirse ve yaşamınıza biraz daha hareket ve egzersiz katarsanız sonuçların kalıcı olmasını mümkün kılarsınız.