Vücut Bakımı


Vücudumuzdaki en büyük organımız derimiz, derimizin de en büyük yüzeyi doğal olarak vücudumuzda. Sürekli kıyafetlerin altında olduğu için, vücut bakımı çoğu zaman göz ardı ediliyor. Ancak diğer tüm noktalar gibi vücudun da özel bir bakıma ihtiyacı vardır ve bu durum sağlıklı bir şekilde yaş almak için oldukça önemlidir. Vücut bakımı yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise vücudun nelere ihtiyacı olduğunu tespit etmek ve bu ihtiyaçlar temelinde uygun bakımları bilinçli bir şekilde uygulamaktır. Vücut bakımı sadece bedeni değil, ruhu da dinlendiren bir bakımdır.

Doğa Güzellik Merkezi‘nde bitkilerin mucizevi güçleri vücut bakımı için sıklıkla kullanılır. Vücut bakımı için yine kişinin cilt tipi göz önünde bulundurulur. Kişinin cilt tipine uygun olarak çok özel yosunlar, yağlar, tohumlar ve bitkilerden hazırlanan peeling ve maskeler vücut bakımında sırt, dekolte veya bacaklara uygulanır. Yapılan bakım sonunda vücuttaki nemsizlik, cansızlık giderilir. Ayrıca vücudun ihtiyacına göre çatlakların tonunun açılması ve selülit için de özel formüller uygulanır.  

Uygulanan doğal yöntemler cilde ihtiyaç duyduğu bakımı sağlarken, özellikle sırt ve dekoltede çıkan sivilceler ciltteki gibi temizlenir. İçeriğindeki iyileştirici özellikler bulunan bitkisel ürünlerle cildin sorunlarına ve eksikliklerine yönelik olan besinler cilde yedirilir ve tam bir vücut bakımı sağlanır.

Doğa Güzellik Merkezi‘nde tüm şikayetleriniz için uygun yöntemler mevcuttur. 8 yıldır aynı adreste siz değerli müşterilerimize hizmet veriyoruz. 

Kavitasyon


Kavitasyon işlemi, ultrasonik ses dalgalarının yağ hücrelerini hedeflemesi ve bu hücrelerin içindeki yağların titreşim ve basınç değişiklikleriyle parçalanması esasına dayanır. Ses dalgaları, yağ hücrelerinin çeperlerini etkileyerek içlerinde küçük kabarcıklar oluşturur. Bu kabarcıklar, zamanla büyüyerek hücre duvarlarını yıkar ve yağın serbest kalmasını sağlar. Parçalanan yağ hücreleri, lenf drenaj sistemi ve kan dolaşımı yoluyla vücuttan uzaklaştırılır.

Kavitasyon işlemi, cerrahi müdahale olmaksızın lokalize yağ birikimlerini hedef almak için tercih edilen bir seçenektir. Karın, kalça, bacaklar, kollar ve bel gibi bölgelerdeki inatçı yağları azaltmak için kullanılır. İşlem genellikle ağrısız ve rahat geçer ve cilt altında herhangi bir kesik veya yara izi bırakmaz. Bununla birlikte, kişinin vücut yapısı, yağ birikimi miktarı ve diğer sağlık faktörleri işlemin etkinliğini ve sonuçlarını etkileyebilir.

Kavitasyon işlemi, tamamen yağ kaybı amacıyla değil, vücut şekillendirme ve sıkılaştırma amacıyla kullanılmalıdır. Bu nedenle, işlemden sonra da düzenli bir yaşam tarzı, sağlıklı beslenme ve egzersiz alışkanlıkları sürdürülmelidir. Ayrıca, kavitasyon işlemi hamilelik, ciddi kalp veya böbrek rahatsızlıkları, kanser, kan pıhtılaşması sorunları olan kişilere ve protez (implant) taşıyan kişilere önerilmez.

Kavitasyon işlemi, vücut şekillendirme ve sıkılaştırma ihtiyacı olan kişiler için estetik uzmanları tarafından uygulanır. Bu tür estetik prosedürlerin güvenli ve etkili bir şekilde gerçekleştirilmesi için alanında uzmanlaşmış, eğitimli ve deneyimli bir estetik uzmana danışmak önemlidir. Estetik uzmanı, kişinin ihtiyaçlarına ve cilt tipine uygun olarak kavitasyon işlemini planlayacak ve kişiye en iyi sonuçları elde etmesi için gerekli tavsiyeleri sunacaktır.

Selülit Bakımı

Selülit masajı, deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan atılmasını sağlar. Selülit bakımında etkili olan iki tür masaj vardır. Dolaşım masajı ve lenf drenaj masajı. Etkilerinin üçüncü yada dördüncü seanstan itibaren hissetmeye başlayacağınız selülit masajı aynı zamanda son derece keyifli, rahatlatıcı ve kendinizi zinde hissetmenizi sağlayan bir bakımdır.

Selülit bakımı, masaj, cilt bakım ürünleri ve egzersiz gibi yöntemlerin kullanıldığı bir dizi tedavi protokolüdür, amacı cildin görünümünde düzelme sağlayarak selülitin azaltılması veya görünümünün en aza indirgenmesidir.

Sıkılaşma

Aşırı hareketsizlik, çok sık kilo alınıp verilmesi, sporu bırakma yada doğal yaşlanma süreci içinde özellikle karın, kalça, bacak içleri ve kol üstlerinde oluşan gevşeklik ve deformasyonlarda sıkılaştırıcı ve toparlayıcı özelliğe sahip vücud sıkılaştırma programları bulunuyor. Yukarıda belirtilen nedenler dışında, kişinin genetik özellikleri açısından da bağ dokusu zayıf olabiliyor. Dolayısıyla yaşı ilerlemiş bir kişide elastikiyet kaybı daha sık görülmekle birlikte, genç bir kişide de bu tür deformasyonlar oluşabiliyor.

Vücut sıkılaşması, egzersiz, doğru beslenme ve cilt bakım ürünleri gibi yöntemlerin kullanılarak vücutta sarkma ve gevşeme sorunlarının giderilmesi ve daha sıkı, daha tonlu bir vücut görünümünün elde edilmesi sürecidir.

Lenf Drenaj


Lenf drenaj yöntemi lenf sisteminde oluşmuş tıkanıklıkları açmayı amaçlayan bir sistemdir. Lenf drenaj metodu ile lenf sıvısının serbest akımı sağlanmaktadır,uygun diyet ve egzersiz programı ile oluşan ağırlık kaybı sonucunda vücut sıkılaşmakta ve vücutta biriken sıvı ve toksinlerin atılımı sağlanmaktadır. Lenf ya da Akkan, akyuvar içeren, kan plazmasına benzeyen renksiz sıvıdır. Başka bir anlatımla lenf damarları içerisinde dolaşan, kan plazması ve lenf proteinlerinden oluşan dolaşım sıvısıdır. Lenf drenajı adı verilen masaj uygulamasının temelinde, kan dolaşımının önemli bir parçası olan lenf dolaşımının metabolizma hızını artırması, ciltteki ve deri altı yağ tabakalarında kilolara neden olan toksinlerin vücut dışına atılması ve de kan dolaşımı sayesinde daha fazla oksijenin dokulara ulaşması yatmaktadır. Bu bakımdan özellikle cilde yakın bölgelerdeki yağ dokularını eritmek için lenf drenajı yöntemi kullanılmaktadır. Lenf Drenaj uygulamaları, Karın, bacak ve kol manşetleri ile tüm vücuttaki lenf sisteminin etkin bir biçimde drenajı sağlanmakta, ödemler çözülmekte, kan dolaşımı artmakta ve lenf kanallarındaki metabolitler vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Ayak uçlarından boyuna kadar uygulanan masaj tekniği sayesinde kan dolaşımı harekete geçerek vücutta tutulan sıvı ve toksinlerin idrar yoluyla atılması sağlanır. Manuel lenf drenaj masajı, lenf sisteminin elle manipüle edilerek bloke olmuş lenf sıvısının serbest akışının sağlanması tekniğine dayanıyor. Sinir sistemine etki ederek ağrıları azaltıyor ve derin rahatlık sağlıyor. Lenf drenaj masajının en önemli özelliği, vücutta bölgesel kilo ve selülite yol açan ödem ile toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamasıdır. Diğer masajlardan ayrılan en önemli farkı, hiçbir ürün kullanılmadan yapılması veya kişinin arzusuna göre selülit giderici yağlar eşliğinde de uygulanıyor olabilmesidir. Bu masaj yöntemi, diğer masajlara oranla çok daha hafif, monoton ve tekrar eden hareketlerden oluşuyor. Bu masajı, vücudun uç noktalarından kalbe doğru, lenf akışını takip ederek tek yönlü yapmaktayız. Ayrıca masaj sonrasında diğer masajlardan farklı olarak, ciltte kızarıklık ve kan dolaşımının hızlanması durumu oluşmaz. yapılan lenf drenaj masajlarında uygulama devam ettikçe dolaşım normal halini alır vücut yapısı daha incelir ve sıkılaşır.

G-5 Masaj


G5 Selülit Masajı; Vücudun her bölgesinde uygulanabilen, özellikle de üst bacak, popo ve kalça bölgelerinde uygulanan, zayıflama ve toparlama tedavisinde etkili selülit masajı cihazıdır. G5 Masajı; Masaj konusunda uzman ve bölgesel zayıflama uygulama yöntemlerinde deneyimli kişiler tarafından uygulanır. Uygulama yapan uzman, işlem yapılacak bölgeye cihazla titreşim vererek, kuvvetli itme uygular. Bu titreşim ve itme kuvveti yağların yakılmasını sağlar. Uygulama sonunda zayıflama, toparlama ve selülit problemleri tedavi edilir. 

Kan dolaşımındaki düzensizlikler ve yağ dokusunun artması vücutta selülit denilen portakal kabuğu görünümlü, vücutta istenmeyen görüntülere sebep olur. G5 Selülit Masajı istenmeyen selülit görüntüsü giderilir ve oluşumu engellenir. G5 Masajı ile kan dolaşımı hızlandırılır, kaslar kuvvetlendirilir. Kas ağrılarının azalmasında etkilidir. Ciltte de gözle görünür faydalar sağlamaktadır. Cildin sıkılaşmasını sağlar ve esneklik kazandırır. Metobolizmayı hızlandırıp, bedendeki yorgunlukları giderip, bedenin dinlenmesini sağlar. Vücudu toparlar, sıkılaştırır ve damarları açar.

Elektroterapi


Elektroterapi bölgesel zayıflama sarkık ve güçsüz kasların toparlanmasını cilt ve cilt altı dolaşımını attırarak cildin kalitesinin artmasını, uygulanan bölgenin sıkılaşmasını sağlar. Kaslara aktif spor etkisi yaparak depolanmış yağlarında enerjiye dönüştürülüp harcanmasını ve selülitli bölgenin dolaşımını düzeltir.

Kullanım alanları: Kan dolaşımı bozukluğu, Selülit, Doğum sonrası sarkmalar, Göğüs ve Kol toparlama, Bel ve Sırt ağrılarını giderme, Vücut şeklini düzeltm gibi kullanım alanları bulunmaktadır.

Ultrasound

Ultrasound, insan kulağının duyamayacağı frrekanstaki döngüsel ses dalgalarına verilen isimdir. Başarı oranı yüksek ve hassas bir teknoloji ile vücudumuzun sadece yağ problemi olan bölgelerini hedeflemektedir. Ultrasonic bölgesel inceleme tekniği olarak da adlandırılan bu yöntem de, karın ve bel bölgesi ile kalça ve basenlerde bulunan fazla yağlar vücuddan uzaklaştırılır.

Ultrasonografi (Ultrasound), yüksek frekanslı ses dalgalarının kullanıldığı, iç organların, dokuların ve vücut yapılarının görüntülenmesini sağlayan non-invaziv bir tıbbi görüntüleme yöntemidir.

Soğuk Lipoliz


Soğuk lipoliz ile karın, karın yan yağları, kalça, bacak, basen, bel, kol, diz üstü ve diz iç kısmı gibi lokal kilo probleminin olabileceği bölgeler tedavi edilebilmektedir. Genellikle 1 seanslık uygulamanın yeterli olduğu soğuk lipoliz uygulamalarında, birden çok bölge de kilo problemi var ise 2 ya da 3 seanslık uygulamalar gerekebilir. Seans aralıkları 4 – 6 haftadır. Kaç seansa ihtiyacınız olduğuna doktorumuz veya uzmanımız vücudunuzun yağ depoladığı alana bakarak ya da kaç bölgede bu uygulamaya ihtiyacınız olduğunu belirleyerek karar verecektir. Önerilen tedavi süresi 40 – 60 dakikadır. Uygulamadan sonraki 15 gün içinde sonuçlar belli olmaya başlar. Donarak işlevini kaybeden yağ hücreleri vücuttan doğal şekilde atılır.İstenilen maksimum sonuçlara ise tedaviden sonraki 90 gün içinde kavuşulur.

Soğuk Lipoliz uygulaması esnasında yağ dokusunun yoğun olduğu bölge lokal olarak dondurulur. Bu da panniculitis ve adipocyte apoptosis(yağ hücresi) de ki yağ hücrelerinin ölümüne neden olur. Başlıkların her ikisinde de olan vakum sistemi ile dokunun vakumlanarak o bölgede ki kan akışının arttırılması amaçlanır. Bu sırada da ‘dondurucu’ etki ile bölgede değişim başlar. Adipose /yağ dokusu başlık içindeki soğutucu tabakalara temas eder ve bölgeyi istenilen -8 dereceye kadar soğutur. 1 seansta aynı anda iki bölge tedavi edilir. Bilimsel çalışmaların sonucuna göre uygulama sonrasında yağ kalınlığında % 25-40 azalma sağlanmaktadır.

Uygulamalar sırasında vücuttaki istenmeyen fazla yağ dokusu kontrollü soğutma ile dondurulurken , cildin elastikiyeti ve collagen yapısı bozulmaz. Dondurularak öldürülen yağ hücreleri de vücuttan doğal bir şekilde, lenf dolaşımı yoluyla atılır. Uygulama tamamen non-invasive, cerrahi olmayan bir prosedürdür. İğne, neşter kullanılmaz. Anestezi, ağrı kesici gerektirmez. İşlem sırasında acı hissedilmez. Uygulama sırasında vakumdan kaynaklanan hafif bir basınçla beraber lokalize soğuk hissedilir. Ancak bu his kısa sürelidir. Tamamen acısız ve yan etkisiz olan işlemden hemen sonra günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz.

Özel bir diyet ya da egzersize ihtiyaç yoktur. Sağlıklı ve düşük kalorili bir beslenme şekli tercih edilirse ve yaşamınıza biraz daha hareket ve egzersiz katarsanız sonuçların kalıcı olmasını mümkün kılarsınız.

Uzman Estetisyen Fatma Özdemir İle Düşlerinizdeki Doğal Güzelliğe Kavuşmanız İçin Sizleride Bekliyoruz.

Site Haritası

İletişim

© Copyright 2023. Doğa Estetik | DERMEN tarafından Hazırlanmıştır.